top of page

Kilo Verme

Kilo vermenin ilk yolu kararlı ve sabırlı olmaktır. Kendimize gerçekçi olmayan, yüksek hedefler koyarsak çok çabuk motivasyon kaybına uğrarız. Kilo vermeye karar verdiğimiz zaman asıl hedefimiz, kilo vermek kadar sağlıklı beslenmeyi de öğrenmek olmalıdır. 

Siz de ideal kilonuzu öğrenmek istiyorsanız beden kitle indeksi ölçütünü kullanabilirsiniz. İdeal kilonuza ulaşmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Online Diyet

Diyetisyene ulaşma imkanı olmayan veya buna vakit ayıramayacak kadar yoğun temposu olan kişiler için sağlıklı yaşama adım attıran sistem "online diyet".

Kişiselleştirilmiş diyet programları ve haftalık kontrollerle motivasyonunuz düşmeden diyet yapabilmek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bariatrik Cerrahi Sonrası ve Hastalıklarda Beslenme

Küresel bir halk sağlığı sorunu olan obezitenin tedavi yöntemlerinden birisi de son yıllarda adını oldukça fazla duyduğumuz bariatrik cerrahidir.

Bariatrik cerrahi sonrası doğru beslenme, yeterli ve dengeli beslenmeyi tamamlayabilmek ve sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi açısından önemli bir konudur. Ameliyat sonrasındaki ilk 1 yıl içerisinde mutlaka düzenli beslenme takibi yapılması gerekmektedir.

Kilo Alma

Dünya genelinde obezite daha sık karşılaşılan bir hastalık olduğu için çalışmalar daha çok bu grupta yoğunlaşmıştır. Ancak zayıflık da şişmanlık gibi bir hastalıktır ve yaşamsal faaliyetlerde sorunlara yol açabilir.

 

Siz de zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız daha fazla bilgi almak için ve ideal kilonuza ulaşmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Gebelikte Beslenme

Çoğunlukla enerji dengesizliğine bağlı zayıflık ve şişmanlık doğumu güçleştirdiği için gebelikte istenmeyen bir durumdur.

 

Gebelik boyunca sağlıklı beslenme ve ideal kilo kazanımı hem anne karnındaki bebeğin sağlığı için önemlidir hem de gebe kadının sağlıklı ve rahat bir gebelik geçirebilmesi için önemlidir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Şirket çalışanlarının konferanslarla bilgilendirilmesi, birebir detaylı vücut analizlerinin yapılması, sağlıklı beslenme planlarının oluşturulması ve takiplerinin yapılması gibi hizmetleri kapsar.

Çalışanların verimliliğinin artması bakımından oldukça önemlidir.

Sporcu Beslenmesi

Sporcu beslenmesi, kişinin sağlığının korunması ve sporcunun performansını yükseltmek için oldukça önemlidir.

Kişinin enerji gereksinimi yaşa, boya, ağırlığa, cinsiyete, uğraştığı spor dalına göre farklılık gösterir.

 

İdeal enerjiyi sağlamak ve bu enerjinin içeriğini doğru ayarlamak, doğru karbonhidrat-protein-yağ dengesini kurmak sporcu beslenmesinin en önemli unsurlarındandır.

Çocuk-Ergen Beslenmesi

Çocuklarda enerji harcaması, vücut ölçüsünün birimi başına yetişkinlerden oldukça fazladır. Çünkü büyüme süreci önemli miktarda enerji harcamasını gerektirir.

Çocukların yeterli ve dengeli beslenmeleri, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmaları okul başarılarını da oldukça etkileyen bir faktördür. 

Restoran & Catering Menü Planlama

Yemeğin hazırlanması ve pişirilmesi için uygulanan işlemleri yemeğin kalitesini ve besin değerini etkiler. 

Yemeğin besin değerini korumak ve geliştirmek, zaman ve enerji harcamasını en azda tutmak, lezzetini artırmak ve görünüşünü iyileştirmek ve artıkları minimumda tutmak menü planlarken dikkat edilen unsurlardır.

bottom of page